ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣΚΟΙΝΩΝΙΚΑΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΡΑΣΕΩΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2023 ΤΩΝ ΚΕ.ΦΙ. ΔΗΜΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Το Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής & Ισότητας (Γραφείο Υποστήριξης Τρίτης Ηλικίας) του Δήμου Περιστερίου, ανακοινώνει το πρόγραμμα εκδηλώσεων και δράσεων των Κέντρων Φιλίας (ΚΕ.ΦΙ.), του μηνός Νοεμβρίου 2023.

1.1 περίπατος στο Τροκαντερό σε συνέχεια του προγράμματος Οκτωβρίου

Ώρα αναχώρησης από τα ΚΕ.ΦΙ 8:30 π.μ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/11/23

ΠΕΜΠΤΗ 2/11/23

9Ο ΚΕ.ΦΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 8/11/23

ΠΕΜΠΤΗ 9/11/23

7Ο ΚΕ.ΦΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 15/11/23

5Ο ΚΕ.ΦΙ

ΠΕΜΠΤΗ 16/11/23

2Ο ΚΕ.ΦΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 22/11/23

1Ο ΚΕ.ΦΙ

ΠΕΜΠΤΗ 23/11/23

6Ο ΚΕ.ΦΙ

1.2 παρακολούθηση θεατρικής παράστασης

ΘΕΑΤΡΟ ΗΒΗ, « Η ΜΑΡΙΧΟΥΑΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ»

ΤΟΥ ΝΤΑΡΙΟ ΦΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/11/23

9ο ΚΕ.ΦΙ

ΠΕΜΠΤΗ 30/11/23

6Ο ΚΕ.ΦΙ

2.Ομάδες θεραπευτικής γυμναστικής

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

1ο

ΠΕΜΠΤΗ

11.30-12.30π.μ

Φανός Χαράλαμπος

     (Φυσιοθεραπευτής)

3ο

ΔΕΥΤΕΡΑ

11.30-12.30μ.μ.

Φανός Χαράλαμπος

(Φυσιοθεραπευτής)

3ο

ΤΡΙΤΗ

11.30-12.30μ.μ.

Φανός Χαράλαμπος

(Φυσιοθεραπευτής)

5ο

ΤΕΤΑΡΤΗ

11.30-12.30μ.μ.

Φανός Χαράλαμπος

(Φυσιοθεραπευτής)

3.Ομάδες ψυχολογικής υποστήριξης

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

9ο

ΔΕΥΤΕΡΑ

1η ΟΜΑΔΑ

10.00-11.30μ.μ.

Μαρουλάκης Νίκος

(Κοινωνικός Λειτουργός)

ΔΕΥΤΕΡΑ

2Η ΟΜΑΔΑ

11.ΟΟ-12.30

Μαρουλάκης Νίκος

(Κοινωνικός Λειτουργός)

4.Ομάδα πρόληψης της Άνοιας – νοητικής ενδυνάμωσης «Ακονίζω το μυαλό μου»

(Οι ομάδες νοητικής ενδυνάμωσης γίνονται από τους Κοινωνικούς Λειτουργούς ή τους Επισκέπτες Υγείας των ΚΕ.ΦΙ.)

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

1ο

ΔΕΥΤΕΡΑ

9π.μ -10π.μ

Θεοδωρίδου Μυροφόρα

(Κοινωνική Λειτουργός)

2ο

ΤΡΙΤΗ

10.30-11.30π.μ.

       Παπαδάκη Ευφροσύνη

(Επισκέπτρια Υγείας)

3ο

ΔΕΥΤΕΡΑ

9.30-10.30π.μ.

Θεοδωρακάκη Χαρούλα

(Κοινωνική Λειτουργός)

3ο

ΔΕΥΤΕΡΑ

10.30-11.30π.μ.

Θεοδωρακάκη Χαρούλα

(Κοινωνική Λειτουργός)

  5ο

ΠΕΜΠΤΗ

10.00-11:00

Θεοδωρακάκη Χαρούλα

(Κοινωνική Λειτουργός)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

9:00-10:00

Θεοδωρίδου Μυροφόρα

(Κοινωνική Λειτουργός)

5.Τέστ για Άνοια, ενημέρωση για σχετικά θέματα

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Κατόπιν ραντεβού

Θεοδωρίδου Μυροφόρα

(Κοινωνική Λειτουργός)

ΔΕΥΤΕΡΑ

9:00 -12:00

Κατόπιν ραντεβού

Παπαδάκη Ευφροσύνη

(Επισκέπτρια Υγείας)

7ο

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

9:00 -12:00

Κατόπιν ραντεβού

Παπαδάκη Ευφροσύνη

(Επισκέπτρια Υγείας)

6.Θεατρική ομάδα

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

1ο

ΤΕΤΑΡΤΗ

11.00-13.00μ.μ.

Λεπίπα Ραχήλ

(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)

ΤΕΤΑΡΤΗ

11.30 – 13.00

ΠΟΥΛΤΖΑ ΕΛΕΝΗ

(ΕΘΕΛΟΝΤΡΙΑ ΜΕΛΟΣ ΚΕ.ΦΙ)

ΤΕΤΑΡΤΗ

13:00- 15:00

Θεοδωρακάκη Χαρούλα

(Κοινωνική Λειτουργός)

7.Ομάδες χορωδίας

(Οι ομάδες χορωδίας γίνονται από εθελοντές-μέλη σε συνεργασία με τους υπεύθυνους του κάθε ΚΕ.ΦΙ.)

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

9:30 -10:30

Πάγκαλου Μαρία

(Εθελόντρια – Μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

9:00-10:30

Θεοδωρακάκη Χαρούλα

(Κοινωνική Λειτουργός)

9ο

ΚΑΘΕ ΤΡΙΤΗ

10.00-11.00π.μ.

Πάγκαλου Μαρία

(Εθελόντρια – Μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)

8ο

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

10:30-11:30 π.μ

Παπούλια Ιωάννα

(Εθελόντρια – μέλος του ΚΕ.ΦΙ)

8.Ομάδες χορού

Οι ομάδες χορού γίνονται εθελοντικά από την Εντεταλμένη Σύμβουλο Αμαξοπούλου Ζωή

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

17:00-18:00

ΠΕΜΠΤΗ

9:30 -10:30

ΔΕΥΤΕΡΑ

17:00-18:00

18.00-19.00

2 ΤΜΗΜΑΤΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

9:30 -10:30

ΤΡΙΤΗ

9:15- 10:00

10:15- 11:00

2 ΤΜΗΜΑΤΑ

8ο

ΤΕΤΑΡΤΗ

17:00 -18:00

ΤΕΤΑΡΤΗ

18.30-19.30

19.30-20.30

ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ

ΤΜΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

9.Ομάδα λογοτεχνίας

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

2ο

ΠΕΜΠΤΗ

11:00 -12:00

Ρουμελιώτη-Δαρσινού Ευαγγελία

Εθελόντρια – μέλος του ΚΕ.ΦΙ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

11:00-12:30

Τσιρδήμου Μαρία

(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)

8ο

ΠΕΜΠΤΗ

10.00-12:00

Θεοδωρίδου Μυροφόρα

(Κοινωνική Λειτουργός) – Κατσούλη Γεωργία

Εθελόντρια-Μέλος του ΚΕ.ΦΙ)

10.Ομάδα ζωγραφικής

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

3ο

ΤΕΤΑΡΤΗ

9.00-11.00π.μ.

Κουστέρη Εύα

( Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)

3ο

ΠΕΜΠΤΗ

9.00-11.00π.μ.

Κουστέρη Εύα

(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)

8ο

ΤΡΙΤΗ

10.30-12.30μ.μ.

Ταμπάκη Ευαγγελία

(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)

9ο

ΠΕΜΠΤΗ

9.30-11.00π.μ.

Άννα Φαμέλη

(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)

11.Ομάδα μακραμέ

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

3ο

ΤΡΙΤΗ

9:00-11:00

Γαρουφαλή Ευλαμπία

(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)

12.Ομάδα χειροτεχνίας

ΚΕ.ΦΙ.

ΗΜΕΡΕΣ

ΩΡΕΣ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΟΜΑΔΑΣ

1ο

ΔΕΥΤΕΡΑ

10.30 -11.30 πμ

Λαμπροπούλου- Κώττη Μαίρη

(Εθελόντρια)

ΤΕΤΑΡΤΗ

10:00 -11:00

Λαμπροπούλου- Κώττη Μαίρη

(Εθελόντρια)

5ο

ΤΡΙΤΗ

10:30 12:00

Βαμβακούρη Μαρία

(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)

7ο

ΠΕΜΠΤΗ

10.00-11.00 πμ

Λαμπροπούλου- Κώττη Μαίρη

(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)

8ο

ΔΕΥΤΕΡΑ

10.30-12.00π.μ.

Γρηγοριάδου Αναστασία

(Εθελόντρια-μέλος του ΚΕ.ΦΙ.)

        Κάθε Τετάρτη

10.00-11.30π.μ.

Γιαννίκου Εύα

Μπράτσου Ελένη

(Εθελόντριες-μέλη του ΚΕ.ΦΙ.)

  1. ΟΜΑΔΑ ΕΚΜΑΘΗΝΣΗΣ ΑΓΓΛΙΚΩΝ

3Ο ΚΕ.ΦΙ Κάθε Πέμπτη 11:00 -12:00 Γκόκα Καίτη (Εθελόντρια)

What's your reaction?

Related Posts